Home OLT HUAWEI OLT Huawei SmartAX MA5800 X2 High Quality OLT GPON AC110V/220V
MA5680T
Back to products
ZTE ZXA10
Huawei SmartAX MA5800 X2 High Quality OLT GPON AC110V/220V
Clear
Compare
Add to wishlist
SKU: 1600529497736 Categories: All Products, HUAWEI OLT, OLT Tags: #GPON, AC 110V/220V, AC power input (110V/220V), FTTH solution, GPON technology., High Quality OLT, high-capacity OLT, Huawei fiber network, HUAWEI OLT, huawei smartax ma5800 x2, MA5800-X2 specifications, SmartAX MA5800-X2 features
Share:
  • Description
  • Additional information
Description
Huawei SmartAX MA5800 X2 OLT Description:
Huawei SmartAX MA5800 X2 OLT Product Features:
1, Multi-media Gigabit aggregation
2, 4K/8K/VR video experience:
3, Multi-service virtualization common platform:
MA5800 X2
Huawei SmartAX MA5800 X2 OLT Specifications:
Item Specs
Without hanging size (width x depth x height) 442 0mmx268.7mmx88.1mm
With IEC specifications hanging size (width * depth * height) 482 6mmx268.7mmx88.1mm
With ETSI specifications (width * depth * height) 535.0mmx268.7mmx88. 1mm
Full weight (with IEC mounting ears) 9.4kg
Power supply DC (dual power backup) turbulence + battery backup
Rated voltage AC power supply: 110V/220V
DC power supply: -48V/-60V
Operating voltage range DC power supply: -38.4V ~-72V
AC power supply: 100V ~ 240V
Maximum input current per channel DC power supply: 20A
AC power supply: 8A
Product Parameters:
Model
MA5800-X2
Control board switching capacity
480 Gbit/s
Maximum bandwidth per slot
80 Gbit/s
Number of concurrent 4K video users
2000
Power supply mode
· DC power supply (dual for backup)
· AC power supply + battery
Rated voltage
· DC power supply: -48 V/-60 V
· AC power supply: 110 V/220 V
GPON ports XG-PON ports
16*2 = 32
XGS-PON ports
GE/10GE upstream ports (control board for upstream transmission)
4*2 = 8
GE/10GE upstream ports(upstream board for upstream transmission)
View More Products
Additional information
Specification
535 mm *268.7 mm * 88.1 mm