ESP30-4815A
Click to enlarge
ESP30-4815A
Home OLT HUAWEI OLT ESP30-4815A GPON OLT Brand New Power Supply Power Converter
ZXA10 C300 SCXN
Back to products
ZTE C300
ESP30-4815A GPON OLT Brand New Power Supply Power Converter
Clear
  • Description
  • Additional information
Description
ESP30-4815A GPON OLT Description:
The two branches are respectively FU-1 (10A), FU-2 (20A) fuse is controlled to provide users with overload and short circuit protection for each load. The user’s battery is connected to the DC output side of the power system through the battery fuse FU-BT (20A) and the electrical contactor KM1. The battery fuse provides overload and short circuit protection to the battery.
Product Features:
  • Fourth, EPS30-4815AF component names
  • Rectifier module GERM4815T 1 to 2 (optional)
  • Monitoring module EPMU03 1
  • AC and DC power distribution subrack 1
  • Five, EPS30-4815AF input characteristics:
  • Rated input voltage: 220V AC (90V AC ~ 290V AC)
  • (Note: when 90V AC ~ 176V AC, the system linear derating current limit output)
  • Maximum input current: 10A
  • Frequency: 50Hz (45Hz ~ 65Hz)
ESP30-4815A GPON OLT Specifications:
EPS30-4815AF Input voltage range 90~290Vac Monitoring module 1pcs Preferred application products: wireless, access, optical network such as:SPM Backup power system UL
Output voltage range 42~58Vdc, rated 53.5V, adjustable through monitoring Power module 2pcs TUV
Maximum system capacity 30A AC power distribution Input 1 way (L, N, PE), standard AC three-pin socket input CE
Single module output current 15A (lower than 150Vac input,
derating 50% output)
Power supply system Single phase / dual live wire power supply
Operating temperature -33℃~+65℃, of which 50℃~65℃ linear derating 20% for use DC power distribution use H2440 type4 PIN Socket output, a total of three channels, pluggable. Load output:2Load output, with fuse protection, the capacities are:load110A,load220A, The load fuse is a panel-mounted type and can be maintained online. Does not have the power-off function under low load voltage, only has the power-off function under low battery voltage 1Battery input: fuse protection, capacity20A, Battery fuse panel mounting type, online maintenance
Dimensions 19inch(W)×
250mm(D)×
1U(H)
Battery management With perfect battery management function
Inlet method Power cord monitoring lines are maintained beforehand
Air duct design Front and rear air duct
View More Products
Additional information
Specification
15A version , 30A version